Vesipiibud

Vesipiip, Vesipiibud, süsi ja tubakas. Nõuanded, blogi.

Rubriik: Tervis

bigg-steam-stones-sweet-melon

Lõpuks leiutati vesipiibu tubakas, mille maitse on nagu “päris”, aga tubakat ta ei sisalda, ning seetõttu puudub ka aktsiis. Mis teeb selle toote võrreldes tavalise vesipiibutubakaga rohkem kui poole soodsamaks. Selle üle on aga vesipiibusõpradel üle maailma väga hea meel.

Tootest siis lähemalt:

Bigg Steam Stones koosneb looduslikest mineraalsetest teralistest kividest, mis on niisutatud hästi maitsestatud vedelikuga. Kivitükid pannakse vesipiibu tubakapitsi nagu tavaline tubakas, kaetakse augustatud fooliumiga ning kõige peale tavaline vesipiibu süsi. Kuumuse mõjul vesi aurustub, ning tekib vesipiibu suitsu maitseline hästi tihe ja meeldiv aur, mis ei sisalda nikotiini ega muid kahjulikke ühendeid. Tegemist ongi justnimelt 100% auruga, mis küll maitseb nagu suits, aga suitsu ta reaalsuses ei sisalda. Tegemist on täpselt samasuguse asjaga nagu elektrooniline sigaret, sest mõlemil puhul hingab tarbija sisse auru, kus puuduvad tahked osakesed. Paljud ütlevad, et see on isegi parem kui tavalisest vesipiibu tubakast tulev maitse.

Bigg Steam Stones kivikesed asetsevad tubakapitsis rohkem eraldatult (neid lihtsalt pole võimalik liiga kokku pressida nagu tavalist vesipiibutubakat) ja seeläbi on neid kasutades vesipiipu oluliselt kergem tõmmata. Ka kestab vesipiibu seanss neid kasutades umbes 20% kauem kui tavalise tubakaga.Replica watches for sale

Bigg Steam Stones kasutamisel ei ole määratletud vanusepiiri (tegemist pole tubakatootega) kuid soovitame mitte kasutada alla 16 vanustel.

Üks pakk kaalub 100g (tavalisel vesipiibu tubakal 50g) ning maksab kõige soodsamas kohas Eestis (Bigg Steam Stones) 6,5€ pakk. Misläbi ta on võrreldes tavalise aktsiisimaksustatud vesipiibutubakaga (arvestades, et sama kogusega kestab seanss 20% kauem) rohkem kui poole odavam.fake rolex

Rohkem infot leiad tootja kodulehelt – www.bigg-steam.com

E-Vesipiip

mai 23, 2010 Lounged, Tervis, Vesipiibud

e-vesipiip

E-sigaretid, e-sigarid ja e-piibud on suht levinud asjad. Tihti küsitakse, et kas e-vesipiipu ei võiks leiutada.

Tegelikult on see juba ammu leiutatud. Ülal olev pilt annab ettekujutuse millest see koosneb. Põhimõtteliselt toimib ta nagu tavaline e-sigarett, vesipiibu disain on lihtsalt butafooria.

Nii nagu e-sigarett, töötab ka e-vesipiip patarei pealt, mis kuumutab lõhnastatud nikotiinipadrunis olevat vett ja muudab selle auruks. Suits mis sealt lõpptulemusena väljub ei ole mitte suits, vaid lõhnastatud ja nikotiini sisaldav veeaur ja seetõttu tal praktiliselt puuduvad kahjulikud omadused, mis suitsul muidu oleks.

Tegelikkuses e-vesipiibu puhul tervislik effekt on märgatavalt väiksem kui e-sigareti puhul. Asi on selles, et ka tavalise vesipiibu “suits” ei koosne puhtalt suitsust, nagu tavasigaretil, vaid tervelt 95% veeaurust. Seega tuleb e-vesipiibust vaid 5% vähem päris suitsu kui tavalisest vesipiibust. Kas see on seda väärt, et muretseda kordi kallim aparaat, jääb igaühe enda otsustada…fairbanksclockandwatchrepair

Vesipiibu masin

Hiljuti töötati välja masin, mis teeb piibutaja elu mugavamaks. Mingit seost sel e-vesipiibuga küll pole, aga ei hakanud selleks eraldi teemat tegema.

See masin puhastab sinu eest piibu, läidab söe ning tõmbab piibu käima. Väga sobilik oleks seda kasutada vesipiibu baarides-loungedes…Best Replica Watch Brands

Siin väike demovideo:

vesipiip-vesipiibud

1. Piibutatamist alustatakse vesipiibuga mis on jäänud peale eelmist korda puhastamata ja vesi vahetamata.  Tulemus – vesipiip näeb kole välja ja maitse on ka nagu ta on.

2. Kasutatakse tervet kiirsöe söetabletti. Tulemus – suits muutub varsti kangeks ja vastikuks.

3. Lisaks sellele et kasutatakse tervet söetabletti tehakse ka augud fooliumisse ainult söe alla. Tulemus – suits muutub eriti kangeks ja vastikuks ja vesipiip kestab vähe.

4. Seltskonnas piibutades ei kasutata ühekordseid huulikuid a.k.a. kondoome. Tulemus – kui keegi on hiljuti mõne nakkushaiguse saanud (see ei pruugi veel väljagi paista), siis nakatuvad ka kõik teised kes temaga koos vesipiipu teevad.

5. Vesipiipu tehakse pikalt väikeses umbses toas kus pole lahti ükski aken ega uks, loomulikult pole seal ka ventilatsiooni. Tulemus – hapniku vähesuse tõttu võib tekkida peavalu.

6. Pitsi pannakse liiga palju tubakat. Tubakat on pitsis kuhjaga ja ta puutub fooliumiga kokku. Tulemus – tubakas läheb kärssama ja suitsul kehv maitse.

7. Tubakas pannakse pitsi liiga tihedalt. Tulemus – õhk ei pääse vabalt läbi käima ja tõmmata on raske.

8. Kasutatakse liiga õhukest fooliumi. Kui ei ole käepärast spets vesipiibu fooliumit (LINK), siis tuleks kasutada toidupoodides müüdavaid paksemaid fooliume. Need tunneb ära pakendil olevast kirjast Extra Strong. Liiga õhukese fooliumi kasutamise tulemus (eriti lööb see välja siis kui kasutatakse tervet söetabletti ja augud on tehtud ainult söe alla) – kärssamaläinud tubakas ja kehv maitse.

9. Vesipiibul on mittetöötav ventiil. Kui ventiil mitmeid kordi peale piibutamist on loputamata jäetud, siis kleepub seal asuv kuul kinni ja ventiil enam ei tööta. Tulemus – kui süsi liiga kauaks ühte kohta on jäänud ja tubakas see tõttu kärssama läinud, siis peale söe edasinihutamist ei saa vaasi kogunenud kanget suitsu sealt välja puhuda.

10. Vesipiibu tihendite korrasolekule ei pöörata tähelepanu. Kui tihendid on aastatega ära väsinud siis võivad nad õhku läbi laskma hakata. Tulemus – tõmbamine muutub raskeks. Õnneks on uued tihendid olematu hinnaga saadaval – LINK

11. Kasutatakse umbset voolikut. Enamus lõunamaades turistidele müüdavad vesipiibud tulevad koos voolikutega mis on juba algusest peale liiga umbsed. Kuid ka korralik voolik muutub aastatepikkuse pideva kasutamisega umbseks, sinna koguneb igasugu sodi sisse. Pestava vooliku puhul saab selle probleemi lihtsalt lahendada, ta tuleb läbi pesta. Umbse vooliku kasutamise tulemus – tõmbamine on raske.

12. Vaasi pannakse liiga palju vett. Seda tuleks panna ainult niipalju et vette ulatuv toru jääks ca 3-4cm vee alla. Kui vett on rohkem siis on tõmbamine raskem ning vesi võib sattuda voolikusse. Viimasel juhul tekib tõmmates ebameeldiv lurin.

13. Kiirsütt süüdatakse tubakapitsi peal. Tulemus – süsi eritab tubaka sisse ebameeldivat maitset, samuti ei ole eritunud osakesed tervislikud.

14. Pitsile asetatakse süsi mis ei hõõgu veel täielikult. Mõeldakse et küll ta tõmbamise käigus hõõguma hakkab. Hakkab küll, aga enne seda tõmbad enesesse rõõmsalt suurtes kogustes vingugaasi, lisaks võib tekkida ebameeldiv kõrvalmaitse. Kõige parem on asetada pitsile täielikult hõõguv süsi ja seejärel veel tõmbamise alustamisega minut-paar oodata.

15. Seltskonnas piibutades unustatakse ennast pikalt lobisema voolik  käes, samas teised ootavad juba ammu et voolik nendeni jõuaks. See ei puuduta küll otseselt vesipiibu ettevalmistamist, aga on üks nii levinud viga et lihtsalt tuli ära mainida.

Miks vesipiip puhas peaks olema?vesipiibu-puhastamine


1. Et maitse oleks hea. Pole just meeldiv kui mistahes tubakat kasutades on maitse ikka üks, selline vastiku kõrvalmaitsega ja kibedavõitu.

2. Et vesipiip säilitaks oma esialgse välimuse.

3. Et vesipiip ei läheks rooste nii et võimatu on seda osadeks võtta.

4. Et tõmbamine poleks raske. Kui vesipiibu sisse on igasugu jama kogunenud siis ta muutub umbseks.

5. Puhastamata vesipiibuga suitsetamine on ebatervislikum.

6.  Et tõmbamisel voolikust mingit puru suhu ei satuks.

Kuidas vesipiipu puhastada:

Alusta tubakapitsist. Üldjuhul piisab kui see sooja veega nii seest kui väljast loputada. Kui aukudesse on sodi kogunenud, siis lükka see välja hambaorgiga, seejärel loputa kogu pits uuesti. Pitsi peab kindlasti puhastama peale igat piibutamist.

Nüüd pese läbi metallosa. Lase algul mõnda aega kuuma vett läbi keskmise toru. Seejärel pööra piibuvars tagurpidi ja lase sooja vett sisse altpoolt aukudest mis asuvad vette mineva toru kõrval. See puhastab ventiili ja selle osa mille külge käib voolik. Kui puhastad piipu regulaarselt siis sellest piisab, harja pole vaja kasutada. Kui su vesipiip on pikemat aega pesemata, siis pead keskmise toru läbi harjama (tee see kokku näiteks Fairy või mõne muu nõudepesuvahendiga), samuti pead lahti võtma ventiili ning seal oleva kuulikese eraldi ära pesema.nixon newton watch replica

Nüüd vaheta vaasis olev vesi. Kasuta kindlasti külma vett. Vett tuleb kindlasti peale igat piibutamist vahetada. Kui vaas on seespoolt määrdunud, siis lihtsaim variant selle puhastamiseks on panna sinna veidi kuuma vett, paar teelusikatäit sidrunhapet (müüakse poodides maitseaineriiulis) ning loksutada paar minutit. Sidrunihappe asemel võid kasutada ka liiva kui seda on. Kui vaas on seespoolt väga tugevalt määrdunud võid vajada nõudepesuvahendit ja pudeliharja.

Kui voolikust juba mingit puru suhu satub, siis on aega ka voolikut pesta. Seda saab muidugi teha ainult pestavate voolikutega. Lõunamaades turistidele müüdavate piipudega tulevad enamasti kaasa mittepestavad voolikud (kuigi müüjad vastupidist kinnitavad) ja need lagunevad paari pesukorraga laiali. Ka Eestis müüakse päris palju lõunamaades turistidele toodetud piipe mille komplektis on mittepestav voolik. Aga üks kindel koht, kust kõigi piipudega pestavad voolikud kaasas on, asub siin – LINK

Vooliku pesemine on tegelikult päris lihtne – lase temast niikaua sooja vett läbi joosta kuni väljuv vesi on puhas. Seejärel puhu voolikusse jäänud vesi välja ning riputa voolik nõrguma et viimanegi vesi välja tuleks. Kui de bethune replica watchesvoolikusse on jäänud vett, siis tekib piipu tõmmates voolikus ebameeldiv lurin ja tõmbamine on raskendatud.

Puhas vesipiip:

+ Maitse on hea

+ Vesipiip näeb parem välja

+ Vesipiip ei erita pärast toanurgas seistes ebameeldivat lõhna

+ Vesipiipu on pärast võimalik osadeks lahti võtta

+ Tõmbamine pole raske

+ Tervislikum

+ Tõmbamisel ei satu voolikust puru suhu

Puhastamata vesipiip:

+ Mugav, ei pea puhastamisele aega kulutamaknock off rolex watches men

Puhas vesipiip võitis 7 : 1

Vesipiibu otsik a.k.a. kondoom

oktoober 10, 2009 Tervis, Vesipiibud

vesipiibukondoomMilleks see veel vajalik on? Aga selleks et haigeks jäämine ei ole tore. Et seda ei juhtuks on kõige õigem mitte jagada vesipiibu otsikut inimestega keda sa ei tunne.

Aga samas peaksid ka tuttavatega piipu tõmmates lugu pidama hügieenist. Keegi võib olla hiljuti saanud mõne nakkushaiguse, nt gripi ja ühest vooliku otsast tõmbamisel on suur tõenäosus, et ta nakatab ka sind.

Õnneks toodetakse vesipiibu vooliku külge lihtsalt paigaldatavaid huulikuid, mida ka vesipiibu kondoomideks kutsutakse. Töötab ju enamvähem samal põhimõttel… Nad on tehtud plastikust, on väga odavad ja praktilised.

Eriti oluline on huulikute kasutamine kohvikutes/loungedes. Seal liigub palju võõrast rahvast ja valesse ringi sattudes võidki nakatuda. Alati on mõistlik oma otsik käepärast hoida ja seda ka kasutada.

Otsikud on saadaval vesipiibu poodides, tavaliselt maksavad 0,06€/tk. Kõige mõistlikum on osta 100tk korraga, siis on kõige odavamas kohas hind 0,025€/tk – LINK

Ühekordse otsiku asemel on alati hea mõte kasutada nikotiinfiltrit. Lisaks nakkushaiguste vältimisele on tal veel see eelis, et ta püüab kinni päris palju kahjulikke aineid mida suits sisaldab. Jah, nikotiini ta tegelikult (vähemalt olulisel määral) kinni ei püüa, aga see eest tahma ja muud sodi küll. Kui vaadata lähemalt nikotiinifiltris olevat söepadrunit peale kümne vesipiibu tegemist läbi selle, siis näed mis sinna sisse on kogunenud. Muidu oleks see kõik aga kopsus.

vesipiibususi3

1. Ära kunagi kasuta araabiamaades turistidele müüdavat kiirsütt. Lisaks sellele et need eritavad jubedat haisu nii süütamisel kui ka piibutamise ajal, kipuvad nad aegajalt “plahvatama”. St pilluvad hõõguvaid tükikesi kogu su elamise täis.

2. Süüta kiirsüsi võimalusel õues. Süttimisel araldub ebameeldivat haisu, samuti pole eralduvad gaasid väga tervislikud.

3. Murra söetablett enne süütamist alati pooleks, 40 või 50mm tableti korral neljaks ja aseta tükid pitsi äärele. Nii tekib ühte kohta vähem kuumust ja tubakas ei lähe kärssama.

4. Nihuta söetükke aegajalt veidi edasi.

5. Kui tahad teha vesipiipu autoga sõitmise ajal, siis kasuta kindlasti spetsiaalselt selleks mõeldud nö reisipiipu – LINK Tavalist vesipiipu autos tehes võib hõõguv süsi piibupealt ootamatult plehku panna ja siis on tükk tegemist selle leidmisega, kahjustunud autosisustusest rääkimata.best replica watches usa

6. Kui süsi toas piibutades piibupealt maha on kukkunud, siis ära ürita seda näppude vahel üles korjata. Sul pole sepakäed. Kasuta ikka tange sellejaoks. Kuigi tangide leidmiseks kulub sekund-paar kauem ja senikaua jõuab süsi vaipa põletada, siis on see kokkuvõttes ikkagi parem variant kui põletusvillid sõrmedel.buy replica rolex submariner

7. Kui oled hõõguva söe põrandalt kätte saanud ja turvalisse kohta asetanud, siis vala sinna kus süsi maas oli vett või muud vedeliku, mis aitab hõõguvat vaipa või põrandalauda päästa veel rohkem kahjustumast.

8. Piibuseansi lõppedes ära viska söejääke kohe prügikasti, nad võivad veel mingilmääral hõõguda.replica watches breitling

9. Ära aseta vesipiipu kunagi laua peale vaid ikka maha. Esiteks on see traditsioon ja teiseks on piibu ümberminemisel hiljem lihtsam uitama läinud söetükke leida.