1. Piibutatamist alustatakse vesipiibuga mis on jäänud peale eelmist korda puhastamata ja vesi vahetamata. Tulemus – vesipiip näeb kole välja ja maitse on ka nagu ta on.
2. Kasutatakse tervet kiirsöe söetabletti. Tulemus – suits muutub varsti kangeks ja vastikuks.
3. Lisaks sellele et kasutatakse tervet söetabletti tehakse ka augud fooliumisse ainult söe alla. Tulemus – suits muutub eriti kangeks ja vastikuks ja vesipiip kestab vähe.
4. Seltskonnas piibutades ei kasutata ühekordseid huulikuid a.k.a. kondoome. Tulemus – kui keegi on hiljuti mõne nakkushaiguse saanud (see ei pruugi veel väljagi paista), siis nakatuvad ka kõik teised kes temaga koos vesipiipu teevad.
5. Vesipiipu tehakse pikalt väikeses umbses toas kus pole lahti ükski aken ega uks, loomulikult pole seal ka ventilatsiooni. Tulemus – hapniku vähesuse tõttu võib tekkida peavalu.
6. Pitsi pannakse liiga palju tubakat. Tubakat on pitsis kuhjaga ja ta puutub fooliumiga kokku. Tulemus – tubakas läheb kärssama ja suitsul kehv maitse.
7. Tubakas pannakse pitsi liiga tihedalt. Tulemus – õhk ei pääse vabalt läbi käima ja tõmmata on raske.
8. Kasutatakse liiga õhukest fooliumi. Kui ei ole käepärast spets vesipiibu fooliumit (LINK), siis tuleks kasutada toidupoodides müüdavaid paksemaid fooliume. Need tunneb ära pakendil olevast kirjast Extra Strong. Liiga õhukese fooliumi kasutamise tulemus (eriti lööb see välja siis kui kasutatakse tervet söetabletti ja augud on tehtud ainult söe alla) – kärssamaläinud tubakas ja kehv maitse.
9. Vesipiibul on mittetöötav ventiil. Kui ventiil mitmeid kordi peale piibutamist on loputamata jäetud, siis kleepub seal asuv kuul kinni ja ventiil enam ei tööta. Tulemus – kui süsi liiga kauaks ühte kohta on jäänud ja tubakas see tõttu kärssama läinud, siis peale söe edasinihutamist ei saa vaasi kogunenud kanget suitsu sealt välja puhuda.
10. Vesipiibu tihendite korrasolekule ei pöörata tähelepanu. Kui tihendid on aastatega ära väsinud siis võivad nad õhku läbi laskma hakata. Tulemus – tõmbamine muutub raskeks. Õnneks on uued tihendid olematu hinnaga saadaval – LINK
11. Kasutatakse umbset voolikut. Enamus lõunamaades turistidele müüdavad vesipiibud tulevad koos voolikutega mis on juba algusest peale liiga umbsed. Kuid ka korralik voolik muutub aastatepikkuse pideva kasutamisega umbseks, sinna koguneb igasugu sodi sisse. Pestava vooliku puhul saab selle probleemi lihtsalt lahendada, ta tuleb läbi pesta. Umbse vooliku kasutamise tulemus – tõmbamine on raske.
12. Vaasi pannakse liiga palju vett. Seda tuleks panna ainult niipalju et vette ulatuv toru jääks ca 3-4cm vee alla. Kui vett on rohkem siis on tõmbamine raskem ning vesi võib sattuda voolikusse. Viimasel juhul tekib tõmmates ebameeldiv lurin.
13. Kiirsütt süüdatakse tubakapitsi peal. Tulemus – süsi eritab tubaka sisse ebameeldivat maitset, samuti ei ole eritunud osakesed tervislikud.
14. Pitsile asetatakse süsi mis ei hõõgu veel täielikult. Mõeldakse et küll ta tõmbamise käigus hõõguma hakkab. Hakkab küll, aga enne seda tõmbad enesesse rõõmsalt suurtes kogustes vingugaasi, lisaks võib tekkida ebameeldiv kõrvalmaitse. Kõige parem on asetada pitsile täielikult hõõguv süsi ja seejärel veel tõmbamise alustamisega minut-paar oodata.
15. Seltskonnas piibutades unustatakse ennast pikalt lobisema voolik käes, samas teised ootavad juba ammu et voolik nendeni jõuaks. See ei puuduta küll otseselt vesipiibu ettevalmistamist, aga on üks nii levinud viga et lihtsalt tuli ära mainida.